Zanechte prosím koment =o)

Jen spí

7. října 2011 v 18:01 | SchwarzRosen |  Překlady Harry Potter
Orig. název: Just sleeping
Postavy: Harry Potter, Lily L. Potterová
Žánr: Bolest, útěchaHarry se podíval na fotografii na své pracovní ploše a pocítil slzy v očích. Bylo 1.května a 1.květen byl vždy nejtěžší.

Ginny byla u Hermiony na celý den, aby strávila nějaký čas se svým chřadnoucím bratrem. Zeptala se Harryho jesli nechce přijít, ale on odpověděl, že tento den raději stráví sám. A tak vzala chlapce a malou Lily nechala schrupnout si.

Slzy kanuly po Harryho tváři a mrtví se na něj usmívali a mávali na něj. Lenka Láskorádová to pro něj udělala, byla to koláž všech, které znal a miloval a kdo zemřel v první nebo druhé válce.

Jeho matka a otec, Cedric, Sirius, Brumbál, Hedwiga, Pošuk Moody, Dobby, Remus a Tonksová, Collin, Fred a Snape se na něj dívali z obrázku. Cítil, jak se mu v očích začalo tvořit více slz.

"Nikdy jsem nechtěl, aby někdo z vás umřel. Je mi to líto."

"Oni to ví," Harry se otočil, aby viděl jeho čtyřletou dceru stojící na špičkách jak natahuje krk, aby viděla na obrázek. "Ví, že jsi nikdy nechtěl, aby odešli, ale udělali to, abychom mohli být svobodní."

Harry spolkl slzy a podíval se dolů na děvčátko. Na někoho, komu je jen několik let, mnohému rozuměla.

"Kromě toho, tati, nejsou mrtví, jen spí."

Harry zvedl svou dceru a políbil ji na čelo. Měla pravdu, tito lidé nebyli mrtví, jen spali, a jednoho dne se budou moci probudit a on je bude moci vidět.

"Jen spí," Harry se poprvé 1.května usmál, vzal svou dceru z místnosti a naposled pohlédl na fotografii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama